LifeStyleLover

Portal dla Ciebie

Uprawa lawendy

Przewodnik po uprawie lawendy

Każda część świata ma inny klimat i nie każdy kwiat będzie rósł równie dobrze. Do uprawy kwiatów lawendy niezbędne są odpowiednie warunki glebowe i klimatyczne. Potrzebne są również odpowiednie narzędzia i informacje, aby zapewnić roślinie największe szanse na dobry wzrost. Trudno jest wiedzieć wszystko, a nie zawsze warto eksperymentować, szczególnie z kwiatami. Dzięki temu przewodnikowi nigdy więcej nie będziesz mieć tego problemu! Ten przewodnik zawiera wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o tym, jak wybrać glebę, kiedy zbierać kwiaty lawendy i jak dbać tę roślinę!

Dlaczego musisz zacząć uprawiać lawendę?

Uprawa lawendy to świetny sposób na piękny i pachnący ogród czy balkon bez konieczności poświęcania dużo czasu na jego pielęgnację. W tym artykule dowiesz się, jak uprawiać lawendę także w pomieszczeniach i cieszyć się jej zaletami przez cały rok.

Jak uprawiać lawendę?

Lawenda to roślina wieloletnia pochodząca z regionu Morza Śródziemnego, ale uprawiana na całym świecie. Rośnie szybko w ciepłym klimacie, ale przez krótki czas dobrze radzi sobie również w niskich temperaturach. Potrzebuje dużo światła słonecznego i nie radzi sobie dobrze w warunkach trwałej suszy.

Ile słońca potrzebuje lawenda?

Rośliny lawendy, z powodu pochodzenie, potrzebują i lubią dużo słońca Trzeba o tym pamiętać szczególnie w miesiącach zimowych, aby dać możliwość złapania im odpowiedniej ilości promieni słonecznych.

Co ile i kiedy podlewać lawendę?

Niezbędne jest regularne podlewanie roślin i utrzymywanie odpowiednio wilgotnej gleby. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy podlewać je rano – wtedy mają odpowiednio dużo minerałów w ciągu dnia. Należy je podlewać co około 5 dni, kiedy wierzchnia część gleby delikatnie przeschnie. W zimę można to robić rzadziej. Jeżeli lawenda rośnie w doniczce, trzeba pamiętać o odprowadzeniu wody z gleby, aby nie stała w bagnie.