LifeStyleLover

Portal dla Ciebie

suszone-morele

Jak zdrowe są suszone owoce?

Słyszałaś to co najmniej raz – Jedz więcej owoców i warzyw. Dla niektórych osób jest to proste zadanie i mają łatwość z wprowadzeniem tego typu produktów do diety, ale dla innych jest prawie niemożliwe. Jednym ze sposobów, który ułatwia takie zadanie jest zastosowanie suszonych owoców – jest to zdecydowanie łatwiejsza forma przekąski.

Czy suszone owoce są zdrowe?

Tak. To krótka, ale pewna odpowiedź na to pytanie. Jedzenie owoców w jakiejkolwiek formie jest lepsze niż ich niespożywanie. Dostarczają dużo więcej błonnika niż owoce świeże, a także są bogatym źródłem przeciwutleniaczy takich jak polifenole. Każdy owoc będzie miał inne właściwości, ale niezależnie od ich rodzaju możesz liczyć za szereg korzyści zdrowotnych.

Wady jedzenia suszonych owoców

Owoce składają się w dużym procencie z cukrów prostych zwanych fruktozą oraz wody. W procesie suszenia woda zostaje odparowana, więc suszone owoce zostają bogate głównie w cukier. Łatwo jest zjeść kilka dużych porcji na raz, co prowadzi do zwiększonego spożycia cukru, a co za tym idzie kalorii. Zastanawiasz się więc czy faktycznie warto jeść suszone owoce, natomiast odpowiedź sobie na pytanie kiedy ostatnio zjadłeś kilka całych jabłek, bananów czy moreli?

Zdrowy rozsądek jest wskazany także przy, uważanych za zdrowe, suszonych owocach. Przez brak wody nie zapewniają takiej objętości posiłku i poczucia nasycenia jak owoce świeże, natomiast może je traktować jako doskonałą alternatywę dla słodyczy.