LifeStyleLover

Portal dla Ciebie

Jak projektować ogrody

Jak projektować ogrody?

Wiele osób zaniedbuje ogród i spędza większość czasu w domu lub poza nim np. w pracy. Jak w końcu nadchodzi lato, kiedy można wyjść na zewnątrz i korzystać ze słońca, do swojego ogrodu okazuje się, że ogród jest zaniedbany. Najczęściej jest już za późno na sadzenie i uprawę czegokolwiek, Jeśli interesuje Cię projektowanie ogrodu to pamiętaj, aby swój ogród zaprojektować w sposób estetyczny i zapewniający wystarczająco dużo cienia. Spędzenia większej ilości czasu na łonie natury to nie tylko słońce. Tworząc ogród, należy wziąć pod uwagę wiele czynników i w zależności od tego, czego potrzebują wszystkie osoby, które będą z niego korzystać.

O czym pamiętać podczas projektowania ogrodu?

Nasadzenia w ogrodzie

Nasadzenia są najważniejszą rzeczą w ogrodzie, a także jedną z najtrudniejszych do wykonania. Co można posadzić i gdzie będzie zależało od Twojego klimatu czy ilości słońca w ciągu dnia ale jest kilka rzeczy, które sprawdzą się w każdym ogrodzie. Zapytaj o to specjalistę ze sklepu ogrodniczego.

Oświetlenie w ogrodzie

W ostatnich latach produktów do oświetlenie ogrodu pojawia się co raz więcej, dzięki czemu projektowanie planu oświetlenia ogrodu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje wiele opcji energooszczędnego i łatwego w utrzymaniu oświetlenia, które może sprawić, że Twój ogród będzie naprawdę wyróżniał się w nocy.

Patio w ogrodzie

Patia są często zaniedbywane na rzecz bardziej tradycyjnych obszarów, takich jak trawniki, ale są to doskonały sposób na wykorzystanie dostępnej przestrzeni – nie wspominając o tym, że jest to znacznie wygodniejsze dla Ciebie, bo trzeba będzie poświęcać tak dużo czasu na jego utrzymanie.

KOLOROWE ROŚLINY, aby dodać odrobinę żywych kolorów do ogrodu

Kwiaty to zawsze świetny sposób na rozjaśnienie ogrodu. Ale jeśli chcesz pójść o krok dalej, istnieje wiele sposobów na dodanie koloru do swojego ogrodu. Rośliny to jeden z najłatwiejszych sposobów na rozjaśnienie ogrodu.

Najlepsze rośliny do rozjaśnienia ogrodu to rośliny o jasnych kolorach, które kwitną o różnych porach roku. Do roślin tych należą coleus, flaming, lantana, pelargonie, petunie i miniaturowe róże. Wszystkie te rośliny można znaleźć w lokalnych szkółkach lub sklepach ogrodniczych.

Ogród warzywny

Ogrodnictwo warzywne to jedno z najbardziej satysfakcjonujących hobby. Może to być tak proste lub tak skomplikowane, zależy co lubisz, a jeśli lubisz to warto o tym pamiętać podczas projektowania ogrodu.

  • Wybierz miejsce w przestrzeni ogrodowej
  • Wybierz odmianę warzyw
  • Dowiedz się, ile miejsca będzie potrzebować każda roślina i jakiego rodzaju gleby potrzebują do wzrostu.
  • Wybierz miejsce o dobrym nasłonecznieniu i dobrej cyrkulacji powietrza, aby rośliny miały zdrowe środowisko do wzrostu.
  • Potrzebujesz też odpowiednich narzędzi jak łopata, artykuły ogrodowe, nasiona, mieszanka ogrodnicza, nawóz – pomyśl o miejscu, gdzie możesz je przechowywać.

Kluczowe wskazówki, jak projektować i stworzyć piękny ogród

Bez względu na to, jaki styl ogrodu wolisz stworzyć, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że jest piękny i gustowny. Zagospodaruj całą przestrzeń, nie zostawiaj niczego na później i wybierz odpowiednie rośliny!