LifeStyleLover

Portal dla Ciebie

Jak kolory we wnętrzu wpływają na nastrój

Jak kolory we wnętrzu wpływają na Twój nastrój?

Czy kiedykolwiek czułeś, że Twój nastrój zależy od otoczenia? Możesz czuć się szczęśliwy, zabawny lub pełen energii w jednym środowisku, ale kiedy wchodzisz do innej przestrzeni, nagle czujesz się smutny lub zmęczony.

Na Twój nastrój wpływają kolory otaczającego Cię pokoju. Na przykład kolor taki jak czerwony może powodować podekscytowanie i stymulację, ponieważ jest to ciepły kolor, który wiąże się z emocjami takimi jak przygoda. Chłodny niebieski może sprawić, że będziesz spokojny i zrelaksowany, ponieważ jest to chłodny kolor, który wiąże się z poczuciem bezpieczeństwa i spokoju. Wiele osób zastanawia się, jak kolory we wnętrzu wpływają na ich nastrój i sprawiają, że czują się psychicznie i emocjonalnie.

Jeśli szukasz sposobu na zaprojektowanie swojego domu za pomocą kolorów, które zmienią Twój nastrój to dobrze trafiłeś! Tutaj przedstawimy rodzaje zestawień kolorystycznych, które sprawią, że będziecie szczęśliwi, smutni, wyciszeni lub komfortowi w swoim otoczeniu.

Jak wybrać kolor ścian w pokoju?

Kolor ściany w Twoim pokoju można wybrać w oparciu o kolory, które sprawiają, że czujesz się najbardziej komfortowo lub zgodnie z kolorystyką. Jeśli nie masz pewności, które kolory pasują do siebie, istnieje wiele zasobów internetowych, które pomogą Ci zaplanować kolorystykę pokoju.

Wybierając odpowiedni kolor ścian, należy wziąć pod uwagę trzy główne aspekty: odcień, kolor i nasycenie. Odcień zależy od tego, czy jest bardziej po ciepłej, czy zimnej stronie. Kolor odnosi się do tego, jak jest jasna lub ciemna, podczas gdy nasycenie jest definiowane przez to, jak żywe lub wyciszony jest kolor.

Wybór odpowiedniej kolorystyki do przestrzeni ma wiele zalet. Niezależnie od tego, czy chodzi o dużą czy małą przestrzeń, wybór estetycznego koloru pomoże stworzyć idealny nastrój w Twoim domu.

Czy ciemny kolor ścian to dobry pomysł?

Niektórzy uważają, że pomalowanie ścian na ciemne kolory to dobry pomysł. Wierzą, że dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądało na większe, bardziej wyrafinowane i bardziej przytulne. Jednak niektórzy ludzie nie zgadzają się z tym pomysłem, ponieważ twierdzą, że spowoduje to zmęczenie oczu. Która opinia jest prawidłowa?

Odpowiedź na to pytanie zależy od osobistych preferencji i tego, co chcesz osiągnąć za pomocą układu swojego domu. Być może warto przetestować obie opcje, aby zobaczyć, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza!

Kolor ścian wymusza działanie

Farba to świetny sposób na urozmaicenie pokoju. Dzięki świeżemu kolorowi poczujesz się, jakbyś budził się w nowym świecie za każdym razem, gdy wejdziesz do środka. Kolory wpływają również na Twój nastrój. Jeśli potrzebujesz energii to wybierz żółty/pomarańczowy – jest uważany za najbardziej energetyzujący kolor, kojarzący się ze słońcem. Kolor niebieski może uspokoić i zrelaksować się po długim dniu. Połączone kolory niebieskiego i pomarańczowego w pastelowych odcnieach będą dobre do pracy – pomagają się skoncentrować.