LifeStyleLover

Portal dla Ciebie

Osoba robiąca tatuaż na ramieniu

Tatuaż na bliźnie

Chociaż niektórzy ludzie noszą blizny z dumą, inni mogą postrzegać blizny na skórze jako rodzaj skazy. Jeśli jesteś kimś, kto chce zakryć swoje blizny, zrobienie tatuażu jest sposobem na odciągnięcie wzroku od nich.

Czy można zrobić tatuaż na bliźnie

Podczas tatuowania blizny trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy, ponieważ może być ono trudne. Ten proces wymaga doświadczenia i najlepszą propozycją jest spotkanie z artystą i uzyskanie szczerej opinii i rekomendacji na temat tatuowania konkretnej blizny. Trzeba ocenić m.in. jej rozmiar,głębokość, wiek, kolor, umiejscowienie oraz poznać pomysł na jej zakrycie.

Zdecydowanie łatwiej zakryć tatuażem blizny np. po samookaleczeniu, ponieważ są płytkie. Trudności mogą być z bliznami po operacjach czy zabiegach np. mastektomii czy cesarce – ciężej zakryć je tatuażem.

Projekt tatuażu na bliźnie

Mając na uwadze wyżej wymienione czynniki warto się zastanowić nad tym czy projekt tatuażu powinien ukryć, a może wręcz przeciwnie, uwydatnić blizne. Warto pamiętać o tym, że tusz inaczej się zachowuje się na tkance bliznowatej. Proste linie czy kształty raczej się nie sprawdzą ponieważ występuje różnica w jakości i wysokości skóry. Zdecyduj się raczej na wzory np. kwiatowe.